רוצה לדעת יותר?
בר אוריין ברשתות החברתיות     

 

    Share/Save/Bookmark
  פורטלים ומידע רב מימדי

 

יום ג'17/5/2011
 
                                                                                                        
פורטלים ומידע רב ממדי  - התאמת המידע לגולש וארגון שכבות המידע   
 
יום העיון בוחן כיצד משולב המידע הרב מימדי בפורטלים. הפורטלים מספקים שירות מעקב לגולשים אחר אירועים וסיפורים. הם מייצרים את הקונטקסט של המידע וכמו כן מאפשרים התאמה לגולש "פרסונליזציה". חברת Google   מפיקה Living Stories, הפורטלים מרכזים את הבלוגים המעניינים כמגזין. בפורטלים מתקיימת חיבוריות של Social TV Online,Social News Gaming  ומתווספת שכבת מידע נוספתGeo-Location (GIS). בפורטלים מציגים עשרות סוגי נתונים המקוטלגים לפי ל"שכבות מציאות" ביניהם טוויטר (ציוצים קרובים), ויקיפדיה, מידע על נקודות עניין שבסביבה (מסעדות, מקומות בילוי, פריטי תלת מימד ושירותים נוספים(.שכבות המידע הללו עוברות מסלולי Input & Outputs. המידע מופץ בזמן אמת אל הרשתות החברתיות ואל הסלולר. יום העיון בוחן כיצד הופכים את הפורטלים לכלי רב מימדי לשיתוף דעות, ידע ומידע?
 
 
יו"ר: ענת קלומל, תפנית, בית ספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, לימודי המשך,        המרכז האקדמי פרס ובית הספר הגבוה לטכנולוגיה  
 
 
מושב א':
תכנון וניהול תוכן בפורטלים
09:20-09:00
דברי פתיחה: פורטלים ומידע רב מימדי ברשת
ענת קלומל, בר-אוריין, מידענות ומודיעין תחרותי
 
 
09:30-09:20
 תכנון פורטל מידע מקצועי – עדיף ביטוח, פנסיה ופיננסים
 ענת קלומל, בר-אוריין, מידענות ומודיעין תחרותי
10:00-09:30
   ניהול תוכן בפורטל שיתופים – צומת מידע למגזר השלישי
   שרון ויינטה, שיתופים.
 
 
   שרון תיאר את תהליכי העבודה בתכנון פורטל ותכנון התוכן המצוי בפורטל שנודע לחשוף מידע עבור קהל ידע ספציפי במטרה לתת מענה לצרכים.
  שרון הסביר את המציאות המשקפת את המגזר השלישי שמייצג ארגוני התנדבות. ארגון שיתופים מסייע לארגונים אלו לפעול באופן מיטבי ועל כן בפורטל מצוי משאבי ידע רבים שיכולים לסייע לשפר ביצועים, לצמצם עלויות ואף כלים לגיוס כספים וקישורים לארגונים המסייעים.
   בניהול הפורטל נעשה שימוש בבדיקת השימושים בתכנים ובהתאם לכך משפרים ומשנים את התכנים בפורטל.
 
   שרון ויינטה, מנהל את פורטל שיתופים, פורטל המציג מידע מקצועי וצומת מידעלקהילות החברה האזרחית וארגוני המגזר השלישי, פילנטרופיה, שותפויות חברתיות והתארגנויות אזרחיות.
   

10:30-10:00

על חודה של פתווה – פורטלים ערביים ואסלאמיים כנדבך חשוב במודיעין התחרותי נחום שילה, ג'י. אם. איי - מודיעין עסקי למפרץ בע"מ

קישור למצגת הרצאה.  

בהמשך הדף תקציר מעניין של ההרצאה "מי יעלה על דעתו שפסק הלכה של שייח מסוים יגרום למניה של חברה מסוימת לצנוח ב - 50% בתוך שעות ספורות ופסק הלכה של בכיר ממנו ,יקפיץ כלפי מעלה בעשרות אחוזים את ערכה של אותה מנייה?

נחום שילה, מזרחן ואיש מחקר, הדובר ערבית ופרסית פותח בפיננו צוהר למקורות מידע בעולם האסלאמי ויציג בפנינו מבט נוסף על המתרחש ברשת האינטרנט.

קישור להרצאה של נחום שילה בנושא בנקאות אסלאמית

קישור למאמר "המערכת הפיננסית האסלאמית - מרכיב חשוב בתמונת מודיעין העסקי העתידי" שפורסם בניוזלטר "אינטליג'נס" .

10:45-10:30

ממשק אחד למגוון מאגרי מידע – TD-Net

משה עפרון, טלדן מערכות מידע בע"מ

10:45-11:00

הפסקת קפה

 

מושב ב':

מידע רב מימדי

 

 

11:30-11:00

 

תמצות אוטומטי של מסמכי טקסט בשפות שונות

פרופ' מרק לסט, אוניברסיטת בן גוריון

 תקציר הרצאה:  עליה תלולה בכמות מסמכים טקסטואליים בשפות שונות יוצרת דרישה לכלי תמצות אוטומטיים שמסוגלים לתמצת מסמך בכל שפה באותה מידה של הצלחה. כיום מרבית השיטות לתמצות מסמכים בנויות עבור שפות מסוימות והתאמתן לשפה חדשה דורשת משאבים רבים. בהרצאה תוצג גישה חדשנית לתמצות רב לשוני שאינה דורשת התאמה מיוחדת ויקרה לכל שפה ושפה. שם השיטה: MUSE – MUltilingual Sentence Extractor .

 

11:45-11:30

ממשיכים לגוגל - מנוע חיפוש גוגל מאחזר מידע רב מימדי

ענת קלומל, בר-אוריין מידענות ומודיעין תחרותי

 

11:45-12:00

התפתחויות טכנולוגיות עתידיות והמשמעות לעולם המידע

ד"ר יפה אהרוני, אוניברסיטת תל-אביב ומכללת בית ברל

קישור למצגת הרצאה

מחקרים צופים מספר התפתחויות ברשת האינטרנט בעתיד הקרוב והרחוק יותר - הנייד, הווב הסמנטי, מחשוב עננים, רשתות חברתיות ועולמות וירטואליים - מבחינה מסויימת בתחומים אלה העתיד כבר כאן.

ד"ר יפה אהרוני הציגה את התפתחות השינוי במעבר ל - E-books , רוב הספרים יועברו לפורמאט דיגיטלי, שאחד המאפיינים של ספרים אלו הוא האינטראקטיביות של הספר והיכולת לעבד, לשנות ולהוסיף מידע על המידע הקיים בספר. ספריות יצטרכו להתארגן ליצירת אוסף של E-books ולמצוא את המודל העסקי הנכון שישפיע על תעשיית המידע.

בנוסף ספריות יכוונו לגישה הפתוחה, כלומר, open access  מתרחב וניתן יהיה למצוא יותר ויותר ארכיבים של כתבי עת שהגישה קלה יותר לחומרים, מגמה שתסייע בהרחבת הציטוטים במאמרים אקדמיים.

בנוסף, ספריות יפתחו מאגרי הפקדה של חומרים אקדמיים (במצגת הסברים על תהליכים אלו).

מגמה זו מובילה להרחבת השימוש בשירותי "מחשוב ענן" , מאחר והגישה היא ניידות, הסטודנטים והחוקרים יקבלו גישה למידע בטלפונים הניידים ולכן יש לבצע התאמה ונגישות למידע דרך הניידים. כלומר, גם הקורסים יועברו דרך הסלולרים.

אומנם, מפתחים אלפי אפליקציות להתאמת המידע מרשת האינטרנט לטלפונים ניידים, אך למעשה העתיד יהיה ב"ווב הנייד" , כלומר, המידע בניידות ואם הזמן יצטרכו פחות אפליקציות.

 בלוג מעולה הנכתב על ידי ד"ר יפה אהרוני בנושא מידענות וספרנות.

http://blog.tau.ac.il/libraries/

 

12:40-12:00

Tomorrow won't look the same to anybody - Revolutions in Data Input & Outputs

ארי גוטסמן, Nomadigo   www.nomadigo.com  

קישור להרצאות של ארי ב - Youtube

ארי גוטסמן, יזם סדרתי באינטרנט, שהקים שלוש חברות סטארטאפ, (ביניהן NomadIQ Sightix - חיזיון למנוע חיפוש חברתי ייחודי), כיום מנכ"ל Nomadigo. החברה עוזרת ליזמים ישראלים לפרוץ לשוק הבינלאומי, ומובילה אותם לאמצעי המכירות הקיימים. 

 קישור למאמר שפורסם בניוזלטר "אינטליג'נס" בנושא פיתוח עסקי או מודיעין תחרותי בצורה מושכלת מרשתות חברתיות.

 

12:40-13:00

Service  Self- יצוא מידע מפורטל לרשת האינטרנט

עידו נמיר, Ergo

עידו נמיר, ראש תחום ניהול ידע בחברת ארגו, בעל ניסיון רב בהגדרת אסטרטגיות ניהול ידע לאגרגונים. בשנת 1999 מונה לראש צוות הקמת מערכת ניהול הידע של חברת "פרטנר", פרוייקט שהפך לימים לאחד המוצלחים והמוערכים בארץ .

הרצאה על מגמות בניהול ידע לשנת 2010  בועידה ה - 7 לניהול מסמכים.

 

13:00-14:30

הפסקת צהריים

 

מושב ג':

עיבוד מידע רב מימדי 

 

14:55 -14:30

הטמעת ידע מערוצי מידע רב מימדי

ד"ר טליה פלד-מרכוס, מומחית בהטמעת ידע בארגון 

 מידענית מומחית וכן מומחית בהטמעת ידע בארגון ומידענות אירגונית. בוגרת המחלקה ללימודי מידע בבר-אילן. מרצה בנושא תקשוב והטמעת ידע וכן שנושא של מחקר ומידע לפני רישום פטנטים.

מאמר שפורסם בניוזלטר "אינטליג'נס" , "מודל ארבעת המימדים של האינטראקציה המקוונת - מאווטר ועד פייסבוק".

15:20-14:55

ממידע לידיעה – טרנספורמציה של המילים ליצירת חשיפה

דן גרסטנפלד, אינטרטים שירותי תוכן ובית הספר הגבוה לטכנולוגיה

קישור למצגת הרצאה

 עיתונאי הוותיק דן גרסטנפלד, ששימש כעורך כלכלי וכתב פיננסי במספר עיתונים ישראלים מובילים וסוכנויות ידיעות בינלאומיות. גרסטנפלד, בעל ניסיון של יותר מ-14 שנים בתחום העתונות הכלכלית, כיהן כעורך הכלכלי של 'הג'רוזלם פוסט', עיתון 'ישראלי' ו'מקור ראשון'. בנוסף, כיהן גרסטנפלד בתפקידי כתיבה ועריכה שונים בעיתונים 'גלובס' ו'טלגרף' ובסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

 

15:20:15:45

מידע רב מימדי במחקרי שוק

אמיר בן ארצי, Amircm

קישור למצגת ההרצאה

 סוכנות מנוהלת על ידי אמיר בן-ארצי, שצבר יותר מ-17 שנות ניסיון ב: עיתונות טכנולוגית ועריכת מגזינים במדיה אינטרנטית ומודפסת בישראל ובשוק הבינלאומי (כולל EE Times – עיתון האלקטרוניקה הגדול בעולם, IDG – רשת חדשות הטכנולוגיה הגדולה בעולם; פרסומים בוושיגטון פוסט, דה-מרקר, גלובס, עריכת המגזינים "טכנולוגיות" ו"אלקטרוניקה" ופרסומים בעיתונים אחרים בעולם ובישראל).

מאמר שפורסם בניוזלטר "אינטליג'נס" , "מקצוען הידע במאה ה - 21 " . ופוסט מעניין בבלוג בקפה דה מרקר המציג את "צומת הדרכים של עולם המידע על פי כנס אינפו 2010".

 

15:45-16:00

הפסקת קפה

מושב ד':

מידע רב שכבתי  

 

16:20-16:00

המידע הרב שכבתי במרחב – ה-GIS ככלי מידעני

קישור מצגת ההרצאה

גילי מרכס, מידענית ומומחית במערכות מידע גיאוגרפי (GIS)

מערכות המידע הגיאוגרפי או בשמן המוכר יותר GIS  הן דוגמה קלאסית לידע רב שכבתי ורב מימדי.

היישויות במערכות המידע הללו מספקות ידע רב ברמות שונות - הן בחינת מקומן המדוייק במערכת הקואורדינטות בו הן מוגדרות ובאיתורן ביחס לישויות אחרות והן מבחינת המידע האלפא נומרי המקושר אליהן.

במסגרת ההרצאה הוצג הערך המידעני שיש למערכות אלה, הודגמו שימוש במערכות קיימות והודגשו היתרונות היחסיים של הכלי המרחבי המיוחד הזה.

 

16:40-16:20

קהילה, ישוב – פורטל, מאגר מידע או ארכיון

שולי לינדר-ירקוני, נופי תרבות

קישור למצגת הרצאה

שולי לינדר ירקוני, דוקטורנטית באונ' חיפה, מורת דרך, מידענית ותחקרנית היסטורית. הבלוג של שולי

 

17:00-16:40

ויזואליזציה של המידע בפורטלים

 יעל שרצר-גלזר, מידענית

קישור למצגת הרצאה

 

ההרצאה נסובה על איפוגרפיקה, ויתרונותיה. אציג את תחום data visualization   ואת ההבדלים בניהם.
כיום, האינטרנט מציג קולאז מידע. רבים מאיתנו עובדים בעולם ספוג מידע ויש יותר מידי מכל דבר. בכל מקום אני עמוסים בתמונות, מופגזים במידע, במגזינים בפירסומות בטלוויזיה ברדיו ובנוף העירוני. האינטרנט הוא כלי תקשורת נפלא אבל יום אחרי יום אנו מוצאים את עצמנו מנסים להתמודד עם עומס המידע. האינטרנט והטכנולוגיה מציבים אתגר חדש, ארגון פרדיגמה חזותית חדשה למידע, אפשרות לפשט ולנצח כמויות גדולות של נתונים עיצוב ממשק משתמש חדש שיוכל להתמודד עם כמויות עצומות של מידע.
למזלנו, או שלא, יש לנו את הטכנולוגיות להתמודד עם מידע חזותי רב. בשנים האחרונות אנחנו רואים התפתחות מאסיבית של טכנולוגיות תומכות ויזואליה: מחשבי כף יד- טאבלטס- טלפונים חכמים- מחשבים ניידים במחירים מאוד נוחים.
מהי איפוגרפיקה?
1.      כלי להמחשה חזותית של מידע, אולי הדרך העתיקה ביותר ללימוד ויצירת תקשורת. מההירוגליפים המצרים אשר נוצרו להעברת מסרים מורכבים אשר תיעדו מאורעות וסיפרו סיפור. ועד האינפוגרפיה המודרנית אשר התחילה בכלים ויזואלים כטבלאות מפות ודיאגרמות כסיוע להבנת תוכן מבוסס טקסט.
2.      כלי מינוף מערכת הראייה כדי להשיג הבנה מהירה של מידע מופשט. מידע מופשט: מספרים, טמפרטורות, כסף ערך כלכלי. הקלה בכימות נושאים
3.      העין טובה בסריקה מקבילית, זיהוי תבניות וזיכרון.
כשאני מדברת על איפוגרפיקה למה אני מצפה בעצם?
         שיהיה מעניין- מדליק שיעורר עיניין, אי אפשר להתעלם 
         שיספר סיפור בתמונה אחת ולא באלף מילים יחסוך מילים יביע את הרעיון/ דעה/ תוצאות במבט אחד
         שיבליט את הדברים החשובים- יציף חריגים, יבליט טרנדים,
         שיהיה קריא מובן וזכיר- אזכור תבנית התנהגותית מסוימת וכשאראה אותה שוב אדע מה לעשות
         ייעול הצגה וקליטת המידע
         אוניברסלי- כולם מבינים
דוגמאות:
דמיינו, אתם בחו"ל מתים לשתות איזה קפה .... וזה מה שאתה רואים תפריט לא ברור.  
האיפוגרפיקה כמספרת סיפור. בעת עריכת המצגת המידע על מבצע בין-לדן היה בכותרות ואכן אחרי פחות מ 48 שעות כבר נתקלתי בסיפור המבצע בויזואליזציה. בדוגמא זו אנו יכולים ללמוד את שלבי הארגון והתכנון, את הנעשה בשטח את יום המבצע משעת היציאה ועד קבירתו בים. הם לא שכחו לציין את הטוויטים המרכזיים מהשטח. לדעתי דוגמא מרהיבה.
מי לא מכיר את חוברות ההרכבה של איקאה?
דוגמה
בדיקת דם, כשחושבים על זה, זה דבר יוצא דופן: עם דקירה של מחט המולקולות מתורגמות לספרות, יחידות וראשי תיבות. הדם הופך לנתונים במספרים בו טמון הידע על מצב הבריאות הנוכחי שלך, סיכונים למחלות או תגובה לטיפול רפואי.
לבעל הדם יהיה מאוד קשה לפענח את תוצאות הבדיקה, הדוח הטיפוסי, בדוגמא, נראה כתרגיל בערפול המידע, ורק רופא או טכנאי יוכל להסביר את הנתונים.
הדם אמנם שלך את המידע לא!
אין סיבה שהדוחות יהיו בלתי מובנים.עם קצת חשיבה עיצובית וצבע, הדוחות יכולים להיות קריאים למטופלים כמו שהם מובנים לרופאים. ועם קצת יותר הבנה, המטופלים יכולים להיות שותפים למצב הבריאות שלהם...
שימוש באלמנטים חזותיים תורמים ליכולת להביע רעיון/ לתמצת קונספט...
בדוגמא פה, מדובר על אחוז הנשים המשמשות כמנהלות בחברות בעולם. שימוש במפה ליצג את המדינות המדוברות. שימוש בצבע וגודל הדמות: מהתאם לגודל האחוז.
רכבת התחתית בלונדון, במקור המפה הגאוגרפית נראית כמו סבך של חוטים צבעוניים.
הרי באק, אלקטרונאי שעבד בלונדון, תכנן מחדש את המפה כדי שתהיה קריאה יותר וזכירה. הוא יצר את המפה כפי שאנחנו מכירים אותה היום, בקוים אנכיים, מאוזנים וב 45 מעלות. המפה זכתה לביקורות לא אוהדות שכן קיים עיוות שתחנות קרובות גיאוגרפית נראות רחוקות במפה. לא נראה שלחברת הרכבות היתה בעיה עם זה. מיתר לציין שהמפה מהווה אייקון של העיר לונדון.
לפני כחודשיים, למי שלא זוכר היה צונמי ביפן וכמו בכל אסון טבע רבים עסקו בהערכת מימדי האסון. בדוגמא, דו"ח זה מהווה דוגמא להבלטת הנתונים החשובים.: מימדי רעידת האדמה,בהשוואה לרעידות אחרות, גובה גל הצונמי ומספר הנפגעים בנפש באותו אסון.
.אינפוגרפיקה שמאוד אהבתי. משעל עם שערכו בדנמרק על הסממנים הדתיים וחשיפתם לציבור. הנתונים הוצגו כפאי צ'רט מאוד מעניין לדעתי. עצם צורתו משקפת את השאלה ששאלו באותו שאלון.האיפוגרפיה אינה מושלמת והטקסט שבה אינו קריא.
שקף 19
DV כלי בעל היררכיה התומך במידע כמותי. מוצג בסט כלים מאוד מסוים: גרפים, קוים, צבעים, ייצוג חזותי של הנתונים, מידע אשר מפוזר בצורה סכמטית הכולל תכונות ומשתנים עבור יחידות מידע.
שקף 20
דוגמאות של כלים ויזואליים ומטרות לשלמן הן מיועדות: גרף עמודות למידע "עצמאי" גרף קוי למידע לאורך זמן, גרף עוגה למידע יחסי דיאגרמת עץ למידע היררכי.
שקף 21
למה אני מצפים:
          לעביר מידע באופן ברור ואפקטיבי באמצעים גרפים
         נתונים פונציונליים אך אסטטים
         אינטואיטיבי
         נותן תובנות
         מעורר תשומת לב
         גורם למעורבות
         דינמי
 Smart money- map of the market: מטרת המפה – תשובה מהירה על השאלה מה קרה בשוק היום? עוצב בשיטת דיאגרמת-עץ. המסך מחלוק למלבנים המייצגים חברות ציבוריות. שטח המלבן מראה שווי שוק של חברה והצבע מראה איך מחיר המניה השתנה מאז סגירת השוק ביום הקודם.
אתר חדשות – מידע חדשותי GOOGLE NEWS האתר תוכנן כ treemap visualization מראה כמות מידע עצומה ארוזה באגרגטורים (מצבורים)
המטרה של Newsmap לקחת צעד נוסף ולספק כלי אשר מציר יחד חדשות מהעולם מחולק לפי נושאים ולפי מדינות.
ניתן להבחין בקלות מגמות חדשותיות בעולם ואף ניתן להשוות בין מדינות על תחומי העניין החדשותי.
 
גודל התיבה נקבע על ידי הכיסוי התקשורתי לסיפור (לפי גוגל) הצבע נקבע לפי שעה הפירסום
תרשים בועות: הנס רוזליג , מומחה לרפואה ציבורית, מדגים בעזרת כלי DV  קשר בין תוחלת חיים והכנסה כלכלית לאורך זמן על מספר מדינות בעולם. ניתן לראות בככל שבני האדם ירוויחו יותר כך תוחלת החיים תעלה. בכלי מסוג זה קיים מימד ההשוואה והשינויים לאורך זמן.
בדומה לגרף קוי גם פה ישנו שימוש בציר אופקי וציר אנכי ( מימדי בדיקה) והמטרה להראות את השינויים שיתבצעו לאורך זמן.

 

 

קהל היעד:

מנהלי תוכן, מנהלי פורטלים, מקדמי אתרים ברשת, אנשי שיווק, מנהלי ידע, מידענים, ספרנים, מנהלי מודיעין תחרותי, אנשי מקצוע המתעניינים בטכנולוגיות חדשות של ניהול מידע וכל העוסקים בתחום המידע והידע.

 

 

 

  נחום שילה - על חודה של פתווה

על חודה של פתווה - פורטלים ערביים ואסלאמיים כנדבך חשוב במודיעין התחרותי

תקציר הרצאה- נחום שילה

כולנו מכירים בחשיבות הרבה של השליטה במידע ושל יכולות איסוף מידע. בעולם התחרותי של העסקים, חברה שאינה משתמשת בפונקציה כלשהי של מודיעין תחרותי, הכולל איסוף מידע על שווקים, מתחרים, לקוחות וטכנולוגיה הינה חברה שסיכויי הצלחתה ויכולת עמידתה בתחרות הולכים וקטנים ככל שהעולם הופך יותר ויותר לכפר גלובלי.

אלא, שרוב המידענים והעוסקים במודיעין תחרותי לא יעלו על דעתם, שעיון מעמיק בפורטלים של חכמי דת אסלאמיים והכרת פסקי ההלכה שלהם הידועים בערבית בשם "פתוות" מהווה כבר היום ערובה להצלחתה של חברה בין לאומית וקל וחומר לגבי החברה שחלק מעסקיה מתבצע באחת מ - 57 המדינות המוסלמיות (כרבע מכלל המדינות בעולם) , שבהן חיים 1.4 מיליארד בני אדם - כ 20% מאוכלוסיית העולם.

מי יעלה על דעתו שהשורה "מילה לא במקום - תגיד שלום" , הלקוחה מהשיר של צמד הבריונים הידוע סמי וסומו, תקבל משנה תוקף בעת עשיית עסקים בעולם המוסלמי? ובכן, הבה נדמה לנו מנכ"ל של בנק ישראלי, שבה לפגשיה עם נציג של בנק אסלאמי ובמהלך השיחה מדברי על אחוזי הריבית שייגזרו ממנה. אותו מנכ"ל עשוי לגלות, שבן שיחו במקרה הטוב מתרגז, ובמקרה הפחות טוב - עוזב את שולחן המו"מ, וזאת כיוון שבנק אסלאמי הינו בנק שבו אסורה גביית הריבית, בשל איסור חד משמעי שמופיע בספר הקודש של האסלאם - הקוראן. מצד שני, אילו הייתה מחלקת המודיעין העסקי של אותו בנק מיידעת את המנכ"ל שהוא עומד להיפגש עם נציג של בנק אסלאמי ומסבירה לו את המשמעות, ניתן היה למנף את המידע למען הצלחת הפגישה, שכן, המנכ"ל במקום לומר את המילה "ריבית" היה מדבר על "עסקה עם רווח קבוע", ובכך היה קונה את אמונו של נציג הבנק האסלאמי.

דוגמאות כגון אלו, והעובדה שמהפכת המידע והאינטרנט מתרחבת בצעדי ענק בעולם המוסלמי והערבי משמעותן שפונקצית המודיעין התחרותי של חברה המעוניינת לפעול בעולם הערבי והמוסלמי חייבת להיות כזו שתכלול מידענים בעלי יכולות איתור מידע באתרים ובפורטלים ערביים ואסלאמיים הכוללים, בנוסף לאתרים ולפורטלים הכלכליים, גם אתרים ופורטלים העוסקים בנושאי דת, משפט מוסלמי, שבטים, ארגונים וכיו"ב.

המידענים ואנשי המודיעין התחרותי העוסקים בעולם הערבי והמוסלמי יהו כאלו אשר יידעו ערבית על בוריה, יכירו את דת האסאלם ואת התרבות העסקית בעולם המוסלמי ויפנימו, כי לא העקרונות וההנחות של המודיעין התחרותי בעולם המערבי שרירות ותקפות גם עבור העולם המוסלמי והערבי.

אודות נחום שילה

נחום שילה מנכ"ל חברת ג'י. אם. איי - מודיעין עסקי למפרץ בע"מ, העוסקת במתן מגוון פתרונות של מודיעין תחרותי עבור חברות בארץ ובעולם, המעוניינת לפעול במדינות המפרץ הפרסי .

מר שילה הינו בעל תואר שני בלימודי האסלאם והמזה"ת , כותב בימים אלו את עבודת הדוקטורט שלו על ערב הסעודית וכן כותב ומרצה בארץ ובעולם אודות ענייני חברה, כלכלה ופוליטיקה במדינות המפרץ.

מר שילה הינו חבר באיגוד לשכות המסחר ובפימ"ת - הפורום הישראלי למודיעין תחרותי.

  פורטלים ומידע רב מימדי

יום העיון מתקיים במסגרת "כנס מידע 2011" אשר מתקיים במלון הילטון שבתל-אביב

לפרטים והרשמה: טלדן מערכות מידע, מחלקת כנסים טל: 03-6117500, פקס: 03-6117501

 

הרחב          למתן הערות ותגובות נא צרו קשר. הקישו על סימן ה + מימין.