רוצה לדעת יותר?
בר אוריין ברשתות החברתיות     

 

    Share/Save/Bookmark
  שירותי מידענות

בר-אוריין מספקת מגוון שירותים בתחום המידענות והמודיעין עסקי תחרותי: 

  • חיפושי מידע עסקי, שיווקי, טכנולוגי ואקדמי.
  • הדרכות עובדים בחיפושי מידע מקצועיים – פיתוח סדנה ייעודית המתאימה לצרכי החברה
  • הקמת מרכז מידע וריכוז צורכי המידע של העובדים.
  • פיתוח ספרייה דיגיטלית – בחירת מאגרי מידע מקצועיים המותאמים לצרכי המידע.
  • הטמעת השימוש במידע בארגון – הן על ידי הטמעת השימוש במאגרי מידע חיצוניים והן על ידי שילוב המידע בפורטל / אינטראנט.
  • שילוב המידע הנדרש בפורטל והצגתו באופן מיטבי.

ארגונים עסקיים מתמודדים עם מציאות עסקית מורכבת הכרוכה בשינוים רבים ותכופים. הסביבה העסקית מתאפיינת בתחרותיות עזה ואגרסיבית, הן מצד מתחרים קיימים המבקשים להגדיל את נתח השוק שלהם והן מצד מתחרים חדשים פוטנציאלים המבקשים לחדור לשוק. ובכן על מנת להתאים את החברה לסביבה העסקית המשתנה על החברות לעמוד בקצב השינויים, להגיב במהירות לצעדי המתחרים ולנסות לחזות את צעדיהם הבאים. על החברות לנטר את המתרחש בסביבה העסקית ולקבל על סמך תוצאות הניטור החלטות אסטרטגיות, טקטיות וביצועיות. 

ניטור הסביבה העסקית (החיצוני למתרחש בארגון) שמטרתו השגת מטרות בטווח הקצר האורך ועוסק במתן פתרונות יומיומיים כגון: איסוף מידע על פעולות עכשוויות של מתחרים, איתור שותפים ובעכבות כך לקבל החלטות על דרכי פעולה כדאיות יותר. 

צוות בר-אוריין יסייע לכם להשיג את המידע המתאים והרלוונטי לצרכים שלכם. לאתר את המידע המדויק שיאפשר לכם לבצע פעולות אופרטיביות לקידום הארגון שלכם, המוצרים והשירותים שאתם מספקים ללקוחות שלכם. 

שירותי מידענות כוללים סקירה של שוק, טכנולוגיה, איתור פטנטים, איתור זירות מסחר רלוונטיות, איתור מידע על פי מודלים עסקיים: PEST , חמשת הכוחות המשפיעים על הארגון על פי מייקל פורטר: כוח הלקוחות, כוח הספקים, כוח התחרות (עוצמת התחרות), איום כניסת מתחרים חדשים, איום ממוצרים תחליפיים, לפי מודל 4 ה  - P - מוצר, מיקום , מחיר וקידום מכירות ושיווק - מבצעים ,ניתוח המידע לפי מודל SWOT  - חוזקות וחולשות של הארגון מול המתחרים, איתור הזדמנויות ואיומים. 

קישור למקורות מידע עסקיים 

  שירותי מידענות מקצועיים
  שירותי חיפושי מידע במגוון תחומים

חיפושי מידע בכלי חיפוש מגוונים: אינטרנט (מנועי חיפוש, מדריכים, אינדקסים והווב הנסתר), מאגרי מידע מקוונים, קטלוגים מקוונים.

הכנת רשימת קישורים לאתרים באינטרנט, רשימת ספרים, רשימת כתבי עת מותאמים לצרכים הארגוניים, שישולבו בפורטל הארגוני או האינטראנט.

חדש!

Image result for ‫ענת קלומל‬‎

ממידענות למחקר 

1. דו"ח מידע גולמי -  מידע גולמי לחברות וארגונים על פי שאילתות . דו"חות מידעניים על פי צורך (רשימות גולמיות של חברות, מפיצים, ספקים, מוצרים ועוד).  


2.  דו"ח ממוקד עם המלצות - מתחרים , מודיעין תחרותי. מצב השוק, איומים והזדמנויות (דו"ח הכולל תהליך ניתוח המידע על פי מודלים עסקיים).


3.  דו"ח תחזית עתידי - עתידיני  - על סמך מחקרי שוק מתחומים שונים , ניתן יהיה לייצר תחזית לעסק, לענף , על בסיס אבולוציוני (דו"ח מבוסס מודלים עסקיים + מודלים לניתוח עתיד).


4.  דו"ח אינטגרטיבי - דו"ח מעולמות תוכן שונים, שיכול לייצר בסיס ידע רחב, אזורי, ומולטי דיסיפלינרי מעולמות הקרובים לעולמו של הלקוח (לדוגמא: לקוח שמבקש שאילתא מתחום המזון, יהיה נכון לתת בדו"ח ציוני מחקר על גידולים חקלאיים חדשניים, על התפתחויות מזון שונות, על תזונה ורפואה, הדברה, בטיחות בתזונה - עולמות תוכן סובבים את הנושא הנשאל)


5. דו"חות אסטרטגיים - איתור מודלים עסקיים מבוססי תמחור. כניסה לשווקים חדשים, התאמת מוצרים לשווקים, המלצות להתפתחות העסק המסובב על מצב שוק

6. דו"ח ניהול סיכונים - דו"חות פיננסיים, סיכוני סביבה, מגה טרנדס משפיעים (מגמות על המשפיעות על העסק ברמות עולמיות, אזוריות וכדומה),


7. דוחו"ת אינפוגרפיים - ויזואליים מתומצתים ומעוצבים עבור מצגות מוכנות ללקוח אשר מייצרות נראות לתוכן


8. דו"ח חדשנות - איתור תערוכות, כנסים  והפקות חדשניות של ידע. הרעיון הוא ליצר קפיצות ידע עבור הלקוחות.  

  הדרכה יחידנית בחיפושי מידע

הדרכה במידענות (מותאמת לצרכי המידע העסקיים והמחקריים) 

מידע הוא משאב חיוני בעבודתו של כל איש מקצוע. עם ריבוי מקורות המידע המקצועי הזמינים באינטרנט ובמאגרי מידע מסחריים ככתבי עת אלקטרוניים, מאגרי טקסט מלא, ספרים אלקטרוניים, נוצר צורך במיומנויות לאיתור מידע באופן מושכל המתאים לצרכים המקצועיים ופתרון בעיות.

הדרכה במידענות מקנה מיומנויות חיפושי מידע ברשת האינטרנט ותמיכה בחיפושי מידע על פי צרכי העבודה ועל פי תחום העיסוק.

מטרת ההדרכה:

 • היכרות עם כלי חיפוש מרכזיים (מדריכים, אינדקסים, מנועי חיפוש והווב הנסתר).

 • איתור אתרים מרכזיים, פורטלים, וורטלים, בלוגים בתחום הידע.

 • היכרות עם מאגרי מידע המתאימים לתחום המקצועי (איתור מאגרי מידע יעודיים לתחום ידע והנחייה כיצד לבצע חפושי מידע בהם).

 •  צמצום זמן החיפוש לחיפוש ממוקד ומקצועי.

תהליכי עבודה:

 • ראיון מקדים/ שאלון  - בדיקת צרכי המידע של הלקוח וידע קודם בחיפושי מידע ברשת האינטרנט.

 • בניית תוכנית מותאמת לצרכי הלקוח באופן אישי.

 • הדרכה זו נעשת בקבוצות קטנות או הדרכה יחידנית (על פי דרישה).

Image result for ‫ענת קלומל‬‎