רוצה לדעת יותר?
בר אוריין ברשתות החברתיות     

 

    Share/Save/Bookmark
  איתור חברות ומתחרים


Image result for ‫ענת קלומל בר-אוריין‬‎

פותחים עסק או רוצים להגדיל את העסק?

חברת בר-אוריין - מידענות  מציעה שירותי איתור פילוח עסקים בישראל ממוקד על פי צרכי החברה.
מידע שיווקי זה מסייע לעסקים להרחיב את פעילותם, את רשימת הלקוחות ורשימת הספקים המתאימים.

פילוח מדויק של עסקים וארגונים בכל רחבי הארץ על פי אזורים, כולל תצוגה גרפית במפה

 פילוח על פי תחום פעילות: אחזקות, הייטק, הפצה, השקעות, התקנה, יבוא, ייזום פרויקטים,יצוא, יצור, מחקר, סוכנויות, סיטונאות, ביטוח, קבלנות, קבלני בניין, קבלני משנה, קמעונאות, שיווק, שירותים ועוד.

  זיהוי עסקים בעלי פוטנציאל הטוב ביותר על ידי הפקת רשימה המאורגנת על פי תעדוף : מספר מועסקים ומחזור מכירות. 
 איתור עסקים על פי מעמד משפטי מתאים
 
אגודה, חברה זרה, חברה ממשלתית, חברה פרטית בע"מ, חברה ציבורית בע"מ, מוסד ממשלתי/ ציבורי, מלכ"ר, עמותה, עסק בבעלות יחיד, שותפות, שותפות מוגבלת/ רשומה.

איתור בעלי תפקידים בעסקים:

 נבחרי ציבור, מנכ"ל/ נשיא, דוברת החברה, מנהלת כספים, מנהלת מכירות, מנהלת מחשוב, מנהלת מחקר ופיתוח, מנהל הנדסה, מנהל יצוא, מנהל אדמניסטרטיבי, מנהלה, יו"ר/ דירקטוריון, סמנכ"ל, ייעוץ משפטי, מנהל רכש, מנהל שירות לקוחות, מנהל תפעול וייצור, מנהל שיווק ופרסום, מנהל משאבי אנוש/ הדרכה, מנהל פיוח עסקי, מנהל איכות.


איתור מתחרים:

חברת בר-אוריין מציעה סיוע באיתור מתחרים ומעקב אחר מתחרים. מידענים יכולים לסייע באיתור מידע, עיבודו וארגונו כך שיהיה קל לנתח את המידע ולהבין את פעילות המתחרים.

המידענים העובדים בחברת בר-אוריין מפיקים פרופילים עסקיים אודות חברה ומציגים מידע מסוגים שונים וממקורות מידע מגוונים. יתרה מזו, הלקוח יקבל מידע ברמה הגולמית, פרופיל הכולל מידע על פי פרמטרים שונים, כאשר כל מידע המתווסף לפרופיל מצויין מקור המידע.

יתרה מזו, ניתן להפיק דו"ח מידעני מעובד ומנותח על פי מודלים עסקיים - SWOT , PESTE , וחמשת הכוחות של פורטר. ישנם מודלים עסקיים נוספים שניתן לנתח את המידע ולהציג בפני הלקוח מידע מעובד ומותאם לצרכי הפעילות העסקית.

המידענים המפיקים הדו"ח הינם בעלי ניסיון וכולם למדו אצל ענת קלומל קורס "מודיעין עסקי תחרותי" נרחב ומעמיק הכולל חשיבה עסקית ומידענות עסקית.

Image result for ‫ענת קלומל‬‎

  שירותי מידענות

בר-אוריין מתמחה במתן שירותי מידענות ומודיעין עסקי

בתחום מוצרי הצריכה בארץ ובעולם.  

 שוק מוצרי הצריכה ידוע כאחד מהשווקים התזזיתיים ביותר בארץ ובעולם. השוק מאופיין במוצרים בעלי חיי מדף משתנים מחד, במותגים רבים - בחלקם מותגי על -  מאידך ומעל לכל בתחרות מחירים אינטנסיבית הגולשת לעיתים קרובות לכדי "מלחמת מחירים" עזה.

מכאן נובעת המסקנה כי איכות המידע ואיכות ניתוח המידע הם הם המאפשרים לנצח את "הקרב" השיווקי. מי שבידיו יתרון במידע יכול לתרגמו למובילות שוק.

שירותי המידענות ומודיעין עסקי בר–אוריין יאפשרו לך להשיג יתרון תחרותי בשוק תחרותי  זה באמצעות אספקת מידע עסקי ושיווקי, מידע מחקרי וחדשותי שוטף ממגוון מקורות מידע בינלאומיים ייעודיים, אמינים ועדכניים. 

אספקת  מידע מעובד, אשר על בסיסו ניתן לקבל החלטות ולגבש אסטרטגיות.  

סוגי המידע בתחום מוצרי הצריכה:

·          מעקב אחר מחירים ומבצעים.

·          מעקב אחר מוצרים, ספקים, ונותני שירותים בתחום.  

·           מתחרים (בארץ ובחו"ל) : איתור מתחרים ישירים ועקיפים ( כולל מתן פרופיל חברה).

·          ניתוח שוק: פוטנציאל שוק, מוצרים (מוצרים משלימים וחלופיים).

·          ניתוח השוק לפי חתך גיאוגרפי – מידע על הכלכלה, דמוגרפיה, חברה, פוליטיקה, חקיקה.

·          מידע חדשותי – מעקב אחר חדשות בתחום. בניית אלרטים מעיתונים וכתבי עת.

·          התמחות באיתור ידיעות בשפה הערבית, איטלקית וצרפתית.

·          איתור מחקרים מדעיים.

·         איתור פטנטים וחידושים טכנולוגיים.

·         מעקב שוטף אחר פורומים באינטרנט.

  איתור מכרזים בארץ ובעולם

 ‎7‎/‎20‎/‎2014

חברת בר-אוריין מציעה שירותי מידענות לאיתור מכרזים בארץ ובעולם.

עפ"י סקר של חברת השיווק הכלכלי High Net Worth , יותר מ-90% מהעשירים משיגים מהאינטרנט מידע על השקעות והזדמנויות עסקיות. 

איתור מכרזים מגדיל את ההזדמנויות העסקיות. תהליך העבודה יכלול איתור מכרזים, מקורות מידע מתאים למכרזים בתחום העסק וכן מתודולוגיה לארגון המידע הנדרש לצרכי המכרז וניהול המידע.

בעידן האינטרנט מכרזים המוגשים בצורה אלקטרונית הופכים לנפוצים יותר. מעבר לכך שהדבר מאפשר חיסכון בנייר ניתן להגיע לקהלים רבים ברחבי העולם ולייצר הזדמנויות עסקיות,קשרים ושיתופי פעולה נרחבים, מיתוג, מינוף מסחרי ועוד .. 

מדוע ארגונים מטעם המגזר הציבורי וחברות פרטיות מגישות הצעת חוזה באמצעות מכרז?

  • השחקן הטוב ביותר מנצח -  הספקים הפוטנציאלים מתחרים ביניהם על בסיס קריטריונים  שכוללים: דרישות/ספציפיקציות מסוימות , איכות ומחיר.  הקריטריונים הנ"ל נמדדים כאשר מגיש ההצעה בעל הניקוד הגבוה ביותר זוכה במכרז.
  • הוגנות ברכש . מכרז הוא למעשה "מגרש משחקים" אשר מעניק הזדמנות הוגנת ושווה עבור כל אחד מן השחקנים. מכרז מלמד שהכל נעשה בהגינות ובצורה נכונה עם ההחלטה הנכונה -  בחירת השחקן הטוב ביותר עם היכולת הביצועית הטובה ביותר

  • שליטה בתהליך המכירה -  מכרז בנקודת זמן מסוימת מאפשר לנהל את תהליך המכירה: כך שהרכישה יכולה להתבצע בהתאם ללו"ז מתוכנן, המכרז מגביל את מס' המוכרים המעורבים ובנוסף מצמצם את מספר הפגישות אשר עלולות להאריך את התהליך.  

  • מרחיב את מספר המעורבים ברכש - הדרישות צריכות להיות ברורות ומוסכמות על פני כל מי שמעורב במכרז ובהם: מועצת המנהלים, בעל התקציב, מעניק השירות, משתמש השירות ועוד. 

  • הגדרה של צרכים -  ההזמנה למכרז מספקת מידע על הצרכים של החברה. בנוסף ישנו פורמט קבוע להגשות ההצעה וסט קריטריונים קבוע שבהם נדרש לעמוד כל ספק . המכרז מאפשר יתרון משמעותי מבחינת ההיערכות אליו ובכך משפר באופן משמעותי את הסיכוי המענה של הספקים לצרכי החברה.

* בנוסף לסיבות שצוינו ישנן שתי סיבות נוספות למכרזים מטעם ארגוניים ציבוריים:

יש לזכור שהמגזר הציבורי עושה רכישות באמצעות כסף ציבורי של משלמי המיסים (הארגונים הרי מבזבזים כסף ציבורי )  שכמובן מעדיפים לדעת שהכסף מושקע בתבונה ובדרך מסודרת. דרך זו מבטיחה צמצום הסיכונים של הכסף הציבורי . יתרה מזו, הממשלה רוצה שואפת להבטיח שהחוקים, המדיניות והיוזמות שלה מתקיימים באופן מרוכז המאפשר בקרה והמכרז מאפשר פלטפורמה נוחה לכך.          

כיצד נראה תהליך הגשת המכרז הלכה למעשה ?

שלב א - התהוות של צוות הרכישה-  קבוצת הרכישה מערבת בתוכה את בעל התקציב ההנהלה הבכירה ואת האחרים שמנהלים את החוזה (לדו' נציגים מטעם הביטחון, בריאות משאבי אנוש, ניהול איכות וכו'). 

שלב ב-  הכנת המכרז ופיתוח קריטריונים להערכה -  הצוות של המכרז מגיע להסכמה לגבי הגדרת הדרישות מבחינת קריטריונים להערכה וכיצד הם ימדדו (למשל 60% איכות/ 40% מחיר), דרישות פרטניות מהספק, תקנים מסוימים (למשלISO ), כללי המכרז, הנחיות מיוחדות וכו'.

שלב ג- שאלון קדם התאמה -  מאפשר תהליך בחירה וסינון ראשוני של הספקים שלא נמצאו מתאימים. המטרה היא לערוך רשימת ספקים מאושרת של אלו אשר יוזמנו למכרז.  השאלון הוא מעין שאלון הערכה (יכול להתקיים גם בצורת ראיון).

שלב ד- הנפקת המכרז -  ההזמנה למכרז מונפקת לרשימה המאושרת של הספקים הפוטנציאלים. שלב זה יכול לערב בתוכו סט שאלות שעליהן נדרש מענה עם מטריצת תמחור (הדבר נכון בעיקר לארגונים ציבוריים).  בדר"כ חברות פרטיות עושות זאת בצורה פחות פורמלית ומסתפקות בכך שהן מבקשות ממגיש ההצעה לשלוח אליהן הצעה רשמית הכוללת את המחיר בתוכה  .

שלב ה'- פגישת תדריך -  לעיתים פאנל המכרז מקיים פגישה המהווה מעין פגישת קדם – מכרז . המטרה היא לעזור להבהיר את המכרז בפני הספקים ולענות על שאלות .

שלב ו- הערכה ראשונית -  פנל המכרז בוחן כל הצעה בנפרד כנגד הקריטריונים המוסכמים להערכה . בסוף ההערכה נוצרת מעין טבלת ליגה  עם המתמודדים בעלי הניקוד הגבוהים ביותר וגם המתמודדים בעלי הניקוד הנמוכים ביותר.

שלב ז- רשימת ספקים קצרה- ההערכה מאפשרת לבחור רשימה קצרה של ספקים פוטנציאלים. מספר המתמודדים תלוי באופי של החוזה שכן רשימה זו יכולה לכלול מספר ספקים שזכו בחוזה בעוד שבמכרז אחר יכול להיות רק מנצח אחד .

שלב ח – מצגות, ראיונות וביקורים -  לעיתים המתמודדים ברשימה הקצרה נתונים להערכה נוספת באמצעות מצגת קצרה או סשן שאלות ותשובות. ישנה אפשרות אף לערוך ביקור במקום הפיזי שבו נמצא הספק ולפגוש חלק מהלקוחות שלו.

שלב ט – בחירה -  הפאנל בוחר במנצחים - השחקנים הטובים ביותר שלהם הוא יעניק את החוזים.

שלב י- משא ומתן –  המשא ומתן כולל אספקטים מסוימים של מחיר, ניסוח חוזה, ספציפיקציות מסוימות. ועוד.  

שלב יא- הענקת החוזה -  ברגע שתהליך המכרז מסתיים מוענק החוזה .יש לציין כי במכרזים בעלי ערך כספי גבוה מאפשרים מינימום של  10 ימים אשר מהווים מעין תקופת קיפאון עד להענקת החוזה. הדבר מאפשר למתמודדים שלא הצליחו במכרז מכיוון שחשו שתהליך המכרז היה לקוי בעיניהם לאתגר שוב את תהליך המכרז . החוזים לא מונפקים עד ששלב זה מגיע לסיומו. בנוסף הדבר מאפשר להם לקבל פידבק על ההצעה שלהם (באמצעותו החברות משיגות הבנה טובה יותר על איך להשתפר בעתיד).

להלן רשימת מאגרי מידע לאיתור מכרזים: 

http://tenders.gov.in/

http://www.e-tenders.gov.ie/

 https://www.tenders.gov.au/

 http://www.gets.govt.nz/

 http://www.tendersdirect.co.uk/

מומלץ להעזר בעבודת מידענות בתהליך איתור מכרז. המידען שינהל את הפרוייקט יסייע בכל תהליך איסוף המידע, הבנת הצרכים של החברה והיכולת למקד ולספק רשימת מכרזים מותאמים שיאפשרו לכם להרחיב את העסק.

עידן לוין, מידען סייע בכתיבת ההסבר על תהליך יצירת מכרז במשרדי ממשלה.

  הזדמנויות עסקיות במדינות חבר העמים

מידענות בשפה הרוסית 

איתור הזדמנויות עסקיות במדינות חבר העמים  

תודות לידע מעמיק עם ענפי הכלכלה וזירות המסחר במדינות חבר העמים (רוסיה, אוקראינה, בלרוס, מולדובה, אזרייבג'אן) אנו נעזור לכם למצוא את ההזדמנויות העסקיות שיעזרו למנף את היצוא של החברה. 

אנו מספקים מידע פיננסי תחרותי, מחקרי שוק, מוצרים, טכנולוגיות, ספקים, תערוכות ,רגולציות, פטנטים, אנשים, בדיקת סיכונים, לקוחות פוטנציאליים.

אנו נספק עבורך את חבילת מיתוג ויזואלית (פרינט ודיגיטאלי), שירותי גרפיקה, קידום ברשתות חברתיות, יחסי ציבור ופרסום בשפה הרוסית לייצוג החברה בתערוכות ובפגישות עסקיות ונסייע ביצירת שותפות עסקיות בשפה הרוסית. באמצעות היכרות עם התרבות העסקית המקומית נעזור לכם לאסוף מידע וליצור קשר עם אנשי עסקים מקומיים ולימוד לעומק על השוק החדש, כולל קישור למשרדי עורכי דין המתמחים בלקוחות ישראליים.

רוסיה הינה יעד אטרקטיבי גם לאור המצב הפוליטי במדינה, ההגבלות האחרונות שרוסיה הכריזה על רכישת מוצרים מאירופה וארה"ב[i] יגדילו בטווח הקצר והארוך את החיפוש אחר ספקים והזדמנויות באזורים חדשים, כולל ישראל. לפי נתוני מכון היצוא והתאחדות התעשייה (2014) יצוא הסחורות הישראלי לרוסיה נמוך משמעותית מהפוטנציאל הקיים והסתכם בשנה שעברה (2013) במיליארד דולר בלבד בעיקר בתחום התרופות והחקלאות.

המצב באוקראינה, הנמצאת בלוחמה פנימית ובאי יציבות פוליטית, מתאפיין גם הוא בחיפוש מתמיד אחר שווקים חדשים להמרצת הכלכלה. לפי נתוני מכון היצוא[ii] היצוא לאוקראינה עמד בשנת 2013 על 523 מיליון דולר בלבד (עלייה של 21% לעומת 2012).

בשוק הרוסי ישנם אפשרויות חדשות ומעניינות בתחומים מוצרי הצריכה, מזון, נדל"ן, ציוד רפואי (תרופות), ציוד ושירותי טלקומוניקציה, שירותי IT, כימיקלים ומינרלים, ומוצרים של אנרגיה חלופית. היצוא לאוקראינה מתמקד כיום בעיקר סביב תעשיות המזון (היקף של 9 מיליון דולר ב2013 בלבד), קוסמטיקה, ציוד מכני ואלקטרוני, פלסטיקה וכימיקלים[iii]. זה ההזדמנות שלך לעשות בדיקת שוק ולהיכנס לשווקים הלו.

שירותי המידענות: 

-  מחקר שוק במדינות חבר העמים. 

- איתור עסקים וארגונים. 

- יצירת שיתופי פעולה עם אנשי עסקים וחברות. 

- איתור מכרזים והזדמנויות עסקיות. 

- סיוע בתהליכי יצירת קשרים במדינות חבר העמים (תכתובת ואיתור מידע משלים). 

- איתור מידע חדשותי, ממשלתי, שיווקי, פרסומי, טכנולוגי ואקדמי. 

[i] רוסיה הטילה אמברגו על ייבוא מזון מארה"ב ומאירופה (וואלה, 9.8.2014) - http://news.walla.co.il/?w=/2/2773621

[ii] http://www.export.gov.il/heb/About/Economics/SnapShot2014/SnapShotA/news,7735/

[iii] דו"חות יצוא 2013 – מכון היצוא הישראלי

  חיפושי מידע במזרח התיכון

בר-אוריין מתמחה במתן שירותי מידענות ומודיעין עסקי

בשווקים במזרח התיכון

מידענות עסקית גם בערבית

 המזרח התיכון הינו שוק בעל יחוד המחייב ידע מקדים הן בשפה הן בתרבות ובייחוד בתרבות העסקית הייחודית לו. השוק המזרח תיכוני מאופיין בעיקר בצורך הבסיסי שלו בפיתוח. השוק מתאפיין בקיומן של כלכלות המבוססות על מוצרים בסיסיים בתחומים שונים (חקלאות, בנייה, בנקאות וכו' ), ואף חדירה ברמות שונות של אינטנסיביות של מוצרים כמחשבים, תקשורת וכו'.

לאור מאפייניו הייחודיים של שוק זה ותרבותו העסקית השונה, ברור כי רק היכרות מעמיקה עם מאפיינים אלו, תיצור יתרון תחרותי שיתורגם להצלחה עסקית.

שירותי מידענות בעברית, באנגלית ובערבית

שירותי המידענות ומודיעין עסקי בר–אוריין תאפשר לך להשיג יתרון תחרותי בשוק תחרותי זה באמצעות אספקת מידע עסקי ושיווקי, מידע מחקרי וחדשותי שוטף ממגוון מקורות מידע בינלאומיים ייעודיים, אמינים ועדכניים. 

בר אוריין תספק מידע מעובד, אשר על בסיסו ניתן לקבל החלטות ולגבש אסטרטגיות.  

יודגש כי שירותי המידענות כוללים מעקב אחר מקורות מידע מקוונים בערבית!

סוגי המידע:

ü      מעקב אחר מוצרים, ספקים, ונותני שירותים בתחום.  

ü      מתחרים (בארץ ובחו"ל) : איתור מתחרים ישירים ועקיפים ( כולל מתן פרופיל חברה).

ü      ניתוח שוק: פוטנציאל שוק, מוצרים (מוצרים משלימים וחלופיים).

ü      ניתוח השוק לפי חתך גיאוגרפי – מידע על הכלכלה, דמוגרפיה, חברה, פוליטיקה, חקיקה – של המדינות השונות באיזור.

ü      מידע חדשותי  – מעקב אחר חדשות בתחום. בניית אלרטים מעיתונים וכתבי עת.

ü      מעקב שוטף אחר פורומים באינטרנט.

 

הרחב          למתן הערות ותגובות נא צרו קשר. הקישו על סימן ה + מימין.